Fašistické cíle konspiratistů a současných protivládních iniciativ

25. 06. 2012 19:34:30
Mnoho lidí se pohoršuje nad tím, když jejich cíle označím za cíle typické pro fašisty. Tito lidé to totiž považují za plané výkřiky, které mají snížit jejich kredibilitu.

Zavítal jsem do jedné z brněnských knihoven a sehnal jsem tam více než 70 let staré dokumenty. Tyto dokumenty byly stranické noviny Národní obce fašistické s názvem Národní směr. Byla tam vydání z roku 1937 a 1938. Nebylo mi povoleno si tyto noviny vzít domů, proto jsem si z nich dělal zápisky v té knihovně.

Už při čtení prvního článku jsem žasl nad tím, jak moc se to podobá rétorice dnešních politických extremistů a honil se mi hlavou známý citát G. Santayany, „Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat.“. Tento článek byl totiž o údajné nespravedlnosti, když si někdo může dovolit něco, co ostatní ne. Autor článku tyto lidi nazýval „horních deset tisíc“, stejně jako mnoho lidí nazývá bohaté lidi dnes. Celý článek byl věnován tomu, jak jsou bohatí lidé špatní, jelikož si vesele chodí ve fraku a smokingu do kavárny a jejich ženy mají rtěnky a barvy na nehty. Bylo tam také nepřímo řečeno, že jsou bohatí lidé nesoucitní.

Četl jsem dál. V mnoha článcích se několikrát vyskytlo slovo židozednář, které hojně používají i dnešní konspirační teoretici. Ve vydání z 17. července 1937 jsem objevil článek, který se zednářům naplno věnoval. Prý původ zednářství spočívá v Židovstvu. Zednářství je podle fašistů nebezpečný živel, který ovládá celý svět a jen árijské státy se s tímto živlem dokázaly vypořádat. V jednom z článků bylo taktéž zmíněno jméno údajně vlivné rodiny Rothschildů.

Pak jsem však narazil na věc z 13. května 1938, která se nápadně podobá Holešovské výzvě Slávka Popelky či Skutečné demokracii Zdeňka Ponerta. Dozvěděl jsem se v tomto článku, že staré politické strany nejsou státotvorné, sponzorují je vlivní lidé a systém politických stran tedy automaticky dle fašistů není demokracií, jelikož z tohoto systému těží lidé s velkou mocí (tedy Židé).

Následně jsem ale objevil věc podobnou té, kterou jsem hledal už od té doby, kdy bylo na podobnost Národní obce fašistické s Holešovskou výzvou upozorněno (vtipné je, že NOF byla založena také v Holešově, ale to směrodatné není). Národní obec fašistická totiž v říjnu 1938 založila hnutí Národní tábor, a toto hnutí, odvolávající se na Radolu Gajdu (legionáře a Vůdce Národní obce fašistického), který byl Vůdcem taktéž tohoto hnutí, se pokoušelo spojit veškeré fašistické názorové proudy. V Národním směru byl program tohoto hnutí.

Jedním z cílů bylo „Zrušení všech politických stran“. Když se podíváte na web Skutečné demokracie (SK-DE) Zdeňka Ponerta, můžete tam vidět jako programový bod totéž. Zdůvodnění je stejné jako od fašistů, které jsem psal již výše.

Dalším bodem je revize majetku osob a pokud se prokáže, že byly zdrojem získaného majetku peníze z nepoctivé (což samo o sobě je relativní) či politické činnosti, tak se majetek jednoduše zabaví. Holešovská výzva Slávka Popelky chce, dle vyjádření na jejích stránkách, úplně to samé.

Dalším bodem programu je sesadit z veřejných funkcí nepohodlné lidi. Těmito nepohodlnými lidmi jsou třeba zmiňovaní židozednáři, kteří mají podíl na národní katastrofě. Prý chtějí (dle článků z Národního směru) křesťanské národy uvhrnout do nevolnictví. O zednářích si však můžete přečíst taktéž na serverech jako je FreeGlobe, AC24 a další, které manipulují za použití stejné rétoriky. Fašisté chtějí taktéž vyřešit židovskou otázku. Je zmíněno, že se jim zabaví majetek ve prospěch státní pokladny. Stejně tak majetek těch zlých zednářů. Zednářské lóže dokonce chtějí rozpustit (ještě aby ne, vždyť přeci podle fašistů ovládají svět) a veškeré zednářské spisy chtějí zpřístupnit veřejnosti (zřejmě aby se odhalily plány na ovládnutí světa).

Prvorepublikoví fašisté jsou stejní paranoidní fanatici jako mnoho současných konspiračních teoretiků a současných vyznavačů některých protivládních iniciativ (z diskuzí však vím, že tyto dvě skupiny se velice prolínají). Čekal bych, že se lidé z minulosti poučí, jenže vlohy k tomuto nebezpečnému vnímání světa se z populace zřejmě vymýtit nedají. A nejvtipnější na tom je to, že velká část vyznavačů těchto skupin sama používá slovo "fašismus" ve všech jeho podobách na shození oponentova názoru.

Autor: Oldřich Florian | pondělí 25.6.2012 19:34 | karma článku: 29.46 | přečteno: 2711x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Liška

Severní Kypr = krvavá varianta Krymu, ale bez sankcí...

Hranice států se mění, někdy pokojně, jindy násilně. Vadí mně pokrytectví "demokratických" politiků, kteří vyhlašují sankce vůči Rusku za "Krym", ale bez sankcí vůči Turecku, které se dopustilo krvavé okupace severního Kypru.

11.12.2018 v 19:54 | Karma článku: 30.92 | Přečteno: 604 | Diskuse

Josef Nožička

Nepokoje ve Francii? To by v tom byl čert, aby za ně nemohli Rusové!

Má mohutné protesty v pařížských ulicích na svědomí francouzská radikální levice či přívrženci Marine Le Pen? Ale kdeže - organizuje je úplně někdo jiný...

11.12.2018 v 19:15 | Karma článku: 37.89 | Přečteno: 1005 | Diskuse

Jiří Štipský

Hamižnost postihla i politiky hnutí ANO, ne každý je proti nenažranosti imunní

Je možné, že univerzálním funkcionářům křivdím a byli touto negativní vlastností postiženi již dávno před vstupem do politiky, jen se to široká veřejnost nemohla dříve dozvědět.

11.12.2018 v 19:04 | Karma článku: 15.99 | Přečteno: 332 | Diskuse

Jan Ziegler

Protesty proti Babišovi mně nevadí, násilnosti ve Francii ano

V demokracii má každý právo svobodně demonstrovat. Tedy pokud přitom neútočí na jiné lidi a neničí cizí majetek. Pak je na místě razantní zákrok policie, tak jako ve francouzských městech.

11.12.2018 v 18:49 | Karma článku: 17.32 | Přečteno: 413 | Diskuse

Jan Dvořák

Kremle, nech už toho popírání!

Je to stará obehraná písnička. Kdykoli se prokazatelně potvrdí, že Moskva zase už měla prsty v nekalostech na mezinárodní scéně, začne Kreml hlasitě popírat i jen stíneček účasti ruských agentů na určité provokaci.

11.12.2018 v 18:09 | Karma článku: 21.67 | Přečteno: 464 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2203

Jsem student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a člen jejího Akademického senátu, hraju divadlo a tvořím hudbu.

Najdete na iDNES.cz