Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fašistické cíle konspiratistů a současných protivládních iniciativ

25. 06. 2012 19:34:30
Mnoho lidí se pohoršuje nad tím, když jejich cíle označím za cíle typické pro fašisty. Tito lidé to totiž považují za plané výkřiky, které mají snížit jejich kredibilitu.

Zavítal jsem do jedné z brněnských knihoven a sehnal jsem tam více než 70 let staré dokumenty. Tyto dokumenty byly stranické noviny Národní obce fašistické s názvem Národní směr. Byla tam vydání z roku 1937 a 1938. Nebylo mi povoleno si tyto noviny vzít domů, proto jsem si z nich dělal zápisky v té knihovně.

Už při čtení prvního článku jsem žasl nad tím, jak moc se to podobá rétorice dnešních politických extremistů a honil se mi hlavou známý citát G. Santayany, „Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat.“. Tento článek byl totiž o údajné nespravedlnosti, když si někdo může dovolit něco, co ostatní ne. Autor článku tyto lidi nazýval „horních deset tisíc“, stejně jako mnoho lidí nazývá bohaté lidi dnes. Celý článek byl věnován tomu, jak jsou bohatí lidé špatní, jelikož si vesele chodí ve fraku a smokingu do kavárny a jejich ženy mají rtěnky a barvy na nehty. Bylo tam také nepřímo řečeno, že jsou bohatí lidé nesoucitní.

Četl jsem dál. V mnoha článcích se několikrát vyskytlo slovo židozednář, které hojně používají i dnešní konspirační teoretici. Ve vydání z 17. července 1937 jsem objevil článek, který se zednářům naplno věnoval. Prý původ zednářství spočívá v Židovstvu. Zednářství je podle fašistů nebezpečný živel, který ovládá celý svět a jen árijské státy se s tímto živlem dokázaly vypořádat. V jednom z článků bylo taktéž zmíněno jméno údajně vlivné rodiny Rothschildů.

Pak jsem však narazil na věc z 13. května 1938, která se nápadně podobá Holešovské výzvě Slávka Popelky či Skutečné demokracii Zdeňka Ponerta. Dozvěděl jsem se v tomto článku, že staré politické strany nejsou státotvorné, sponzorují je vlivní lidé a systém politických stran tedy automaticky dle fašistů není demokracií, jelikož z tohoto systému těží lidé s velkou mocí (tedy Židé).

Následně jsem ale objevil věc podobnou té, kterou jsem hledal už od té doby, kdy bylo na podobnost Národní obce fašistické s Holešovskou výzvou upozorněno (vtipné je, že NOF byla založena také v Holešově, ale to směrodatné není). Národní obec fašistická totiž v říjnu 1938 založila hnutí Národní tábor, a toto hnutí, odvolávající se na Radolu Gajdu (legionáře a Vůdce Národní obce fašistického), který byl Vůdcem taktéž tohoto hnutí, se pokoušelo spojit veškeré fašistické názorové proudy. V Národním směru byl program tohoto hnutí.

Jedním z cílů bylo „Zrušení všech politických stran“. Když se podíváte na web Skutečné demokracie (SK-DE) Zdeňka Ponerta, můžete tam vidět jako programový bod totéž. Zdůvodnění je stejné jako od fašistů, které jsem psal již výše.

Dalším bodem je revize majetku osob a pokud se prokáže, že byly zdrojem získaného majetku peníze z nepoctivé (což samo o sobě je relativní) či politické činnosti, tak se majetek jednoduše zabaví. Holešovská výzva Slávka Popelky chce, dle vyjádření na jejích stránkách, úplně to samé.

Dalším bodem programu je sesadit z veřejných funkcí nepohodlné lidi. Těmito nepohodlnými lidmi jsou třeba zmiňovaní židozednáři, kteří mají podíl na národní katastrofě. Prý chtějí (dle článků z Národního směru) křesťanské národy uvhrnout do nevolnictví. O zednářích si však můžete přečíst taktéž na serverech jako je FreeGlobe, AC24 a další, které manipulují za použití stejné rétoriky. Fašisté chtějí taktéž vyřešit židovskou otázku. Je zmíněno, že se jim zabaví majetek ve prospěch státní pokladny. Stejně tak majetek těch zlých zednářů. Zednářské lóže dokonce chtějí rozpustit (ještě aby ne, vždyť přeci podle fašistů ovládají svět) a veškeré zednářské spisy chtějí zpřístupnit veřejnosti (zřejmě aby se odhalily plány na ovládnutí světa).

Prvorepublikoví fašisté jsou stejní paranoidní fanatici jako mnoho současných konspiračních teoretiků a současných vyznavačů některých protivládních iniciativ (z diskuzí však vím, že tyto dvě skupiny se velice prolínají). Čekal bych, že se lidé z minulosti poučí, jenže vlohy k tomuto nebezpečnému vnímání světa se z populace zřejmě vymýtit nedají. A nejvtipnější na tom je to, že velká část vyznavačů těchto skupin sama používá slovo "fašismus" ve všech jeho podobách na shození oponentova názoru.

Autor: Oldřich Florian | pondělí 25.6.2012 19:34 | karma článku: 29.46 | přečteno: 2697x

Další články blogera

Oldřich Florian

Brněnská Deklarace smíření probudila nacionalistické vášně

Brněnská deklarace, která vyjádřila lítost nad Brněnským pochodem smrti, vyvolala velké diskuse. Co však lidi vede k tomu, aby obhajovali vyhnání žen, dětí a starců jen na základě jejich národnosti?

31.5.2015 v 18:02 | Karma článku: 22.21 | Přečteno: 1411 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Na fleka mi nešahej, aneb inkluze postižených do politiky se jaksi nekoná

V několika denících jsem se dočtl, že hendikepovaných na volebních kandidátkách významně ubylo. Pikantní je to zejména u levicově liberálních subjektů, halasně bojujících za inkluzi na školách,

18.10.2017 v 15:16 | Karma článku: 16.04 | Přečteno: 269 | Diskuse

Michal Vimmer

Už mohlo být po volbách

Vídeň už má sečteno, takže: Lidovec by byl premiérem, nejmenoval by se Bělobrádek s programem "tady chcíp pes" a čokoláda by byla čokoláda i bez Jurečky. A proč si raději zvolíme Andreje? Protože Češi si vládnout neumí a nechtějí.

18.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 6.42 | Přečteno: 343 | Diskuse

Lubor Adámek

Nejlepší sociální systém - je systém bezstátní

Jedna z děsivých skutečností dneška je, že první co mnohé lidi napadne při vyslovení pojmu "sociální systém" je stát, nikoliv rodina. A to je další nebezpečný "úspěch" etatistů.

18.10.2017 v 13:33 | Karma článku: 13.56 | Přečteno: 294 | Diskuse

Marie Jandová

Rozkaz zní jasně: „Odstavit Babiše!“

To není rozkaz pro voliče, to bych si nedovolila, ale spíše vzkaz politikům stran, které se dostanou ve volbách do sněmovny a budou zúčastněni na koaličních jednáních o sestavení nové vlády.

18.10.2017 v 12:07 | Karma článku: 27.03 | Přečteno: 2003 | Diskuse

Adam Mikulášek

Babiš premiérem přechodné jednobarevné vlády po volbách? Něco podobného už tu jednou bylo.

Konkrétně po volbách 2006, kdy také Paroubkova vláda v demisi nevydržela až do koalice ODS, KDU-ČSL a Zelených. Mezi tím vládla bez důvěry sněmovny Klausem jmenovaná jednobarevná Topolánkova vláda.

18.10.2017 v 11:05 | Karma článku: 16.78 | Přečteno: 729 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2174

Jsem student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a člen jejího Akademického senátu, hraju divadlo a tvořím hudbu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.