Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fašistické cíle konspiratistů a současných protivládních iniciativ

25. 06. 2012 19:34:30
Mnoho lidí se pohoršuje nad tím, když jejich cíle označím za cíle typické pro fašisty. Tito lidé to totiž považují za plané výkřiky, které mají snížit jejich kredibilitu.

Zavítal jsem do jedné z brněnských knihoven a sehnal jsem tam více než 70 let staré dokumenty. Tyto dokumenty byly stranické noviny Národní obce fašistické s názvem Národní směr. Byla tam vydání z roku 1937 a 1938. Nebylo mi povoleno si tyto noviny vzít domů, proto jsem si z nich dělal zápisky v té knihovně.

Už při čtení prvního článku jsem žasl nad tím, jak moc se to podobá rétorice dnešních politických extremistů a honil se mi hlavou známý citát G. Santayany, „Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat.“. Tento článek byl totiž o údajné nespravedlnosti, když si někdo může dovolit něco, co ostatní ne. Autor článku tyto lidi nazýval „horních deset tisíc“, stejně jako mnoho lidí nazývá bohaté lidi dnes. Celý článek byl věnován tomu, jak jsou bohatí lidé špatní, jelikož si vesele chodí ve fraku a smokingu do kavárny a jejich ženy mají rtěnky a barvy na nehty. Bylo tam také nepřímo řečeno, že jsou bohatí lidé nesoucitní.

Četl jsem dál. V mnoha článcích se několikrát vyskytlo slovo židozednář, které hojně používají i dnešní konspirační teoretici. Ve vydání z 17. července 1937 jsem objevil článek, který se zednářům naplno věnoval. Prý původ zednářství spočívá v Židovstvu. Zednářství je podle fašistů nebezpečný živel, který ovládá celý svět a jen árijské státy se s tímto živlem dokázaly vypořádat. V jednom z článků bylo taktéž zmíněno jméno údajně vlivné rodiny Rothschildů.

Pak jsem však narazil na věc z 13. května 1938, která se nápadně podobá Holešovské výzvě Slávka Popelky či Skutečné demokracii Zdeňka Ponerta. Dozvěděl jsem se v tomto článku, že staré politické strany nejsou státotvorné, sponzorují je vlivní lidé a systém politických stran tedy automaticky dle fašistů není demokracií, jelikož z tohoto systému těží lidé s velkou mocí (tedy Židé).

Následně jsem ale objevil věc podobnou té, kterou jsem hledal už od té doby, kdy bylo na podobnost Národní obce fašistické s Holešovskou výzvou upozorněno (vtipné je, že NOF byla založena také v Holešově, ale to směrodatné není). Národní obec fašistická totiž v říjnu 1938 založila hnutí Národní tábor, a toto hnutí, odvolávající se na Radolu Gajdu (legionáře a Vůdce Národní obce fašistického), který byl Vůdcem taktéž tohoto hnutí, se pokoušelo spojit veškeré fašistické názorové proudy. V Národním směru byl program tohoto hnutí.

Jedním z cílů bylo „Zrušení všech politických stran“. Když se podíváte na web Skutečné demokracie (SK-DE) Zdeňka Ponerta, můžete tam vidět jako programový bod totéž. Zdůvodnění je stejné jako od fašistů, které jsem psal již výše.

Dalším bodem je revize majetku osob a pokud se prokáže, že byly zdrojem získaného majetku peníze z nepoctivé (což samo o sobě je relativní) či politické činnosti, tak se majetek jednoduše zabaví. Holešovská výzva Slávka Popelky chce, dle vyjádření na jejích stránkách, úplně to samé.

Dalším bodem programu je sesadit z veřejných funkcí nepohodlné lidi. Těmito nepohodlnými lidmi jsou třeba zmiňovaní židozednáři, kteří mají podíl na národní katastrofě. Prý chtějí (dle článků z Národního směru) křesťanské národy uvhrnout do nevolnictví. O zednářích si však můžete přečíst taktéž na serverech jako je FreeGlobe, AC24 a další, které manipulují za použití stejné rétoriky. Fašisté chtějí taktéž vyřešit židovskou otázku. Je zmíněno, že se jim zabaví majetek ve prospěch státní pokladny. Stejně tak majetek těch zlých zednářů. Zednářské lóže dokonce chtějí rozpustit (ještě aby ne, vždyť přeci podle fašistů ovládají svět) a veškeré zednářské spisy chtějí zpřístupnit veřejnosti (zřejmě aby se odhalily plány na ovládnutí světa).

Prvorepublikoví fašisté jsou stejní paranoidní fanatici jako mnoho současných konspiračních teoretiků a současných vyznavačů některých protivládních iniciativ (z diskuzí však vím, že tyto dvě skupiny se velice prolínají). Čekal bych, že se lidé z minulosti poučí, jenže vlohy k tomuto nebezpečnému vnímání světa se z populace zřejmě vymýtit nedají. A nejvtipnější na tom je to, že velká část vyznavačů těchto skupin sama používá slovo "fašismus" ve všech jeho podobách na shození oponentova názoru.

Autor: Oldřich Florian | pondělí 25.6.2012 19:34 | karma článku: 29.46 | přečteno: 2705x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Vodvářka

Ztracená generace

Vypůjčil jsem si tento literární název označení spisovatelů počátku 20. století jako parafrázi na spoluobčany před 50 lety. I když by více sedělo označení jiné, zpravidla označující hodně zkaženou věc.

19.8.2018 v 6:31 | Karma článku: 12.85 | Přečteno: 247 | Diskuse

Štěpán Nadrchal

Letní sen

Ten horký den, přinesl sen, jak hezká mohla by tu být zem. Škoda však, už dávno Nebukadnesar dal mocným vzor, že sen nedává moci směr.

18.8.2018 v 22:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 81 | Diskuse

Petr Burian

Obzvlášť tlusté kolečko salámu

O tom, že se nám architekti sociálního chování snaží násilím vnutit své pomatené vzorce ideální společnosti, netřeba dlouze diskutovat. To je prostě fakt. Když to nevyšlo s totalitami, zkouší to dnes jinak. Salámovou metodou.

18.8.2018 v 15:00 | Karma článku: 37.17 | Přečteno: 1154 | Diskuse

Jan Dvořák

Donald Trump je k novinářům o moc drsnější než opatrný Miloš Zeman

Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.

18.8.2018 v 11:04 | Karma článku: 15.66 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jiří Beránek

Netuším, proč k výročí 21. srpna 1968 hlava státu mlčí

ale mou generaci sovětská okupace v letech 1968 až 1991 ovlivnila zásadním způsobem. Záleželo ovšem na tom, jak se k tomu kdo postavil. Ti, kdo okupaci odsoudili, měli zaděláno na velký problém.

18.8.2018 v 10:34 | Karma článku: 29.04 | Přečteno: 736 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2197

Jsem student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a člen jejího Akademického senátu, hraju divadlo a tvořím hudbu.

Najdete na iDNES.cz