Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kruton

Článek je trochu mimo, ale

opravdu vtipné je, že český fašismus se poprvé objevil právě v Holešově.... :-)

0/0
26.6.2012 0:06

OskarPokorny

Chyba

Já s textem mam ten problém, že celý článek naznačuje(možná neúmyslně),že zmíněné politické výzvy jsou nějaká skupina konspirátorkých fašistů.Autor je možná neobratný, ale jeden odstavec píše o konpsirátorech další odstavec píše o HL další odstavec o opět o zednářích a konspirátorech a na to opět o HL. Prostě celý článek navozuje dojem že se jedná o stejnou skupinu.Přitom se jedná o úplně diferenciálně rozdílný typ osobnosti(konnspirátoři jsou většinou výrazní individualisté na rozdíl od kolektivistů z HL)a světonázoru.Celý článek navíc končí větou cit "Prvorepublikoví fašisté jsou stejní paranoidní fanatici jako mnoho

současných konspiračních teoretiků, současných revolucionářů a

současných vyznavačů protivládních iniciativ"Což opět pomocí slova paranoidní navozuje dojem, že se jedná o stejnou skupinu.Navíc údajné podobnosti s HL jsou hodně na vodě (slučování na základě společných cílů dělá každý politik). Prostě Autor to měl nějak zřetelně rozdělit,(nebo se dopouští záměrného klamu

+2/0
25.6.2012 23:20

OskarPokorny

Re: Chyba

Nejsem fanoušek HL, ale z Fašizmu je opravdu obviňovat není možno (možná tak z extrémní naivity hraničící s hloupostí. Jejich společenská nebezpečnost je NULOVÁ - ve volbách nikdy nezískají a je to dobře protože nemají ani kádr na to aby regulérně obsadili posty - jejich naivita a amatérství je vidět na tom, že jim Vandasovci ukradli TM. JInak je ovšem působení podobných lidových hnutí společensky pozitivní, protože i podobné spolky do demokracie prostě patří. Na západě jsou ještě více rozšířené.

+1/0
25.6.2012 23:25

uumaa

Re: Chyba

R^

0/0
25.6.2012 23:29

http://hassan.blog.idnes.cz/

Re: Holešovská výzva je seskupením tragédů

Přesně tak, dle mého názoru se autor článku snaží manipulativně a dost neobratně na základě jím vybraných společných prvků Holešovské výzvy Slávka Popelky a prvorepublikových fašistů navodit dojem, že se jedná o fašisty. Apropo: Kde v programu Holešovské výzvy obdivují fašistického vůdce Radolu Gajdu? Kde se v Holešovské výzvě píše o tom, že vlivná židovská rodina Rothschildů ovládá celý svět? Kdese  v Holešovské výzvě píše o židozednářích, kteří mají podíl na národní katastrofě? Nikde. - Takové věci se píší na stránkách Svobodného odporu, což je neonacistické hnutí napojené na Dělnickou stranu, která zcizila původní ochrannou známku a název Popelkovy holešovské výzvy.

- Popelkova Holešovská výzva je spolek amatérů a naivních lidí, kteří si ani neumí včas zaregistrovat ochrannou známku.

+1/0
25.6.2012 23:54

Kruton

Re: Holešovská výzva je seskupením tragédů

Vcelku souhlas, ale obdiv k Radolu Gajdovi byste u neonacistů hledal marně. Jsou fakticky dva druhy neonacistů: panárijci a neohitlerovci a ani jedni nemají pochopení pro český nacionalismus..

+1/−1
26.6.2012 0:12

http://hassan.blog.idnes.cz/

Re: Holešovská výzva je seskupením tragédů

Stalo se nemožné, jednou jsem se s vámi téměř shodnul.;-)

ps. na výše zmiňovaných stránkách jeho myšlenky nazývají jako "dobré", uznávají ho, váží si ho a jeho protiněmecký postoj omlouvají se slovy:  "On to zkrátka nevěděl. V jeho době, v době zmanipulovaného pohledu na historii, se zdálo být pro každého vlastence nanejvýš přirozené mít ten nejostřeji protiněmecký postoj."

0/0
26.6.2012 0:28

Astaroth

Vitezstvi bylo dosazeno

Nakonec bylo podobnym korupcnim rejdum "starych partaji" i vselijakym konspiracnim pomylencum (jeste ze nemeli proudove letouny, meli by i chemtrails :) ) zatnut tipec. Vitezstvi rude avantgardy a 3. internacionaly bylo predzvesti skvostne vlady lidu!

0/0
25.6.2012 23:13

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: Vitezstvi bylo dosazeno

prostě každá akce vyvolá adekvátní reakci

tak to prostě funguje když někoho hodně naštvu tak mi třeba rozbije hubu a vůbec to nemusí bejt někdo kdo nejde pro ránu daleko byla moje chyba že jsem se choval nevhodně

0/0
25.6.2012 23:26

Kruton

Fašismus, první republika a prapodivné iniciativy

Obecným problémem některých blogerů je nevzdělanost. Pan Florian by se měl věnovat svému oboru a nefušovat do historie a politologie, když je to pro něj nezřetelná oblast ponořená v husté mlze dojmů a předsudků. To předně. Poměřovat politickou kulturu první republiky s dnešní je krajně nefér. Český fašismus je pojem, který zahrnuje širší hnutí nacionalistů, antikomunistů, antiliberálů a také antisemitů. Hnutí je inspirována Mussoliniho ideologií, ale je nevyřešenou otázkou, zda se jednalo o hnutí fašistické nebo fašistoidní, protože neexistuje všeobecně uznávaná definice fašismu, ale od války se to používá jako politická nadávka pro celou řadu nedemokratických nekomunistických režimů a hnutí. Český fašismus nesl mnoho negativních znaků, avšak nelze mu upřít zásadní zásluhu, kterou bylo upozorňování na dva nepřítele naší země, kterými byli Němci a komunisté. Historie dala jejich hysterickému antigermánství a antikomunismu v podstatě zapravdu.

+2/0
25.6.2012 23:02

Kruton

Re: Fašismus, první republika a prapodivné iniciativy

současné iniciativy nejsou fašistické, jsou jen hloupé a to, co je spojuje je doba vzniku, která stejně jako meziválečné období přináší krizi demokracie a zpochybňování její konstrukce a legitimity. Některá kritika je podobná jako tehdejší, ale to je všechno. Zatímco fašisté aspoň měli ideje a věděli, co chtějí, dnešní ponertisté a popelkisté jsou jen splašené nevzdělané ovečky, které jsou vedeny ještě splašenějšími pastýři bez špetky solidních idejí.

+1/0
25.6.2012 23:08

quadro

V konecnem dusledku je to clanek taky proti vlade

a to je dobre

0/0
25.6.2012 22:48

uumaa

Škoda slov

Je to Matějkovina.RvRv

+2/0
25.6.2012 22:45

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: Škoda slov

:-)R^

+1/0
25.6.2012 22:47

OskarPokorny

Re: Škoda slov

Omyl Matějka je zde také kritizován - Matějka taky občas rozšiřuje různé light verze konspiračních teorií (ovládnutí světa socialisty atd..)

0/0
25.6.2012 22:52

kilokrok

Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Nikdo vám nyvyčítá, že věci neznáte! Nikdo vám nemá za zlé, že věci neznáte. Víme, že v posledních dvaceti létech bala záměrně zatajovaná fakta a děti a mládež se o této době neučila.

Ale, prosím vás! Hovořte alespoň v otázkách! Váš článek je psán napodobením stylu znalce účelově zkreslující skutečnost. Myslím, že by jste měl mít možnost konfrontace. V normální společnosti by se občané postavili proti vám. Rozhodně to, že jste si dovolil zveřejnit foto a urážet člověka, kterého tímto napadáte, a který mimo jiné, vidí dál, než si myslíte, je a bylo v minulosti trestné!

Jsem přesvědčen, že pokud máte touhu po poznání a zjištění pravdy, jednou se za své projevy budete stydět! Navíc používáte slova, kterým vůbec nerozumíte! Myslím, že  spolu s vámi by se měli zamyslet vaší rodiče a učitelé!

+6/0
25.6.2012 22:18

Johny__S

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Jaká fakta byla prosím pěkně zatajována?

0/0
25.6.2012 22:19

Jakub Roth

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Někdo vám šlápl na Popelku? ;-D Vám vadí, že autor zveřejnil shodu požadavků dávných fašounů a současných podivínů? :-P

+1/0
25.6.2012 22:30

OskarPokorny

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Člověče co co furt melete - přestaňte směšovat skupinu konspirátoři a různé politické výzvy - i autor dole přiznal, že to tak nemyslel. Autor tam plynule přeskakuje mezi skupinami a vypadá to že mezi ně vkládá rovnítko, ale konspirace NEJSOU agendou žádné z uvedených politických hnutí.  Navíc autor zamlčuje některá fakta - Fašisté chtěli zrušit politické strany protože tvrdily, že demokracie je špatná - HL chce zrušit politické strany, protože tvrdí že jsou nedemokratické - a chtějí zavést přímou DEMOKRATICKOU volbu osobností (což je nereálný cíl ale není nezákonný ani nijak nemorální). tzn. dávat rovnítko mezi tyto dvě skupiny je prostě podraz protože jejich cíle jsou rozdílné. Je to stejná jako kdybych tvrdil, že Hitler zvýšil DPH - současná vláda zvýšila DPH takže takže jsou stejné.

+1/0
25.6.2012 22:48

Petr Johan

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Oldo, vypadá to, že tady jsi ťal do živého. Gagaga

:-)

+1/0
25.6.2012 22:37

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

jo tak tady je to jako u matějků

taky se bloguje jen aby se naštvalo co nejvíc lidí a nahonila se karma

ostatně co se divím že? u novodobé anticharty - protialtu;-D

nějaké argumenty idee názory o to vám kluci asi nejde:-)

+1/0
25.6.2012 22:47

Tomáš Jasný, PhD.

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

juknete na jeho blog a pochopite ...

0/0
25.6.2012 22:52

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

myslíš oldu?

já ho znám beru že je mladej a že z toho (snad) ještě vyroste

jinak je to sympatický mladík se sympatickými zájmy a sympatickým hudebním vkusem

0/0
25.6.2012 22:54

Tomáš Jasný, PhD.

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

ne, Petra Johana ... Olda je jenom mlady, naivni a zmateny ... staci si precist jeho zahlavi a tolik protimluvu se jen tak nevidi ... ale snad z toho vyroste ...

0/0
25.6.2012 22:58

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

johana neberu vážně

to je jen takový chytřejší a kultivovanější matějka:-)

0/0
25.6.2012 23:03

Tomáš Jasný, PhD.

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Johan? ale kdeze, ten ma do Matejky hooodne daleko ... i kdyz maji oba dva podobne vzdelani ...

0/0
25.6.2012 23:06

Oldřich Florian

Re: Prosím Vás mlčte. když věcem nerozumíte!

Kde přesně si podle vás protiřečím?

0/0
26.6.2012 7:36

strycek-Joe Ltd.

Nejblíže maji k fašistům současní tzv. liberální demokraté

neboť vyznávají kult síly a nutí ostatní, aby se jim přizpůsobovali. Nechávají bombardovat cizí území, aby pak na něm zaváděli svůj nový řád, novou civilizaci.

+2/0
25.6.2012 21:54

Ccecil

Re: Nejblíže maji k fašistům současní komunisté

máš strach komunisto, co?

0/0
25.6.2012 21:57

Kruton

Re: Nejblíže maji k fašistům současní tzv. liberální demokraté

pokud byste trošinku znal dějiny minulého století, tak byste věděl, že kult síly, bombardování, nucení k přizpůsobení a pokusy o budování nové civilizace jsou atributy, kterými oplývali komunisté. Pokud byste nevěděl konkrétní politické události, tak rád dodám informace a rozšířím vám vzdělání..

0/0
26.6.2012 0:18

vlči@ce

já bych taky čekala, že se vládní zloději poučí z minulosti.

Ale podle toho, co předvádějí asi ne. Moc peněz a ovládání životu lidí je velké pokušení. Ale i na ně jednou dojde a budou sklízet to co zaseli. Nechtěla bych pak bít v jejich kůži. Ať se nediví, že lidé jsou čím dál víc nejen kritičtí, ale začínají volat po pomstě a násilí. Tohle se mi sice nelíbí, ale je jen v moci politiků to ukončit dřív, tím, že odejdou a vrátí to, co za dvacet let nakradli, než se nějaká parta nespokojených občanů propůjčí násilí.Rv

+6/0
25.6.2012 21:17

Norm

Re: já bych taky čekala, že se vládní zloději poučí z minulosti.

"co za dvacet let nakradli" ??? Dost jednostranné nemyslíte ?? Nechci v žádném případě omlouvat zlodějiny, mělo by se zmínit kolik toho nakradli bolševici a že toho bylo...

0/0
25.6.2012 21:22

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: já bych taky čekala, že se vládní zloději poučí z minulosti.

v 90. letech toho boševici nakradli dost

únor a listopad je třeba chápat jako dvě dějství téže události

a ne jako antagonistické revoluce to je naprosto liché

0/0
25.6.2012 21:25

vlči@ce

Re: já bych taky čekala, že se vládní zloději poučí z minulosti.

to, že díky Havlovi komančům všechno prošlo, za to já nemůžu.  Casa a další podobné zakázky vám nestačí? Kalouskovo uvažování, že když se kradlo deset let a nikomu to nevadilo, tak se může krást dál? A když na to někdo poukáže a chce to vyšetřit tak je to policejní zvůle? Hnus!!!

+1/0
25.6.2012 21:35

OskarPokorny

Logické klamy

Tenhle blok je naprosto nesmyslný. Celý důkazní aparát je na úrovni kočka má čtyři nohy, takže je pes. Lidé kolem Ponerta jsou naivní jednoduší lidé, ale to co jim přičítáte vůbec není jejich agenda. a navíc jim přičítáte věci, které jsou (v ČR) doménou jiných Vám bližších skupin.- odstavec 4) konspirační teorie-nejsou určitě doménou těchto hnutí. V ČR jsou na konspirační teorie odborníci lidé jako Hájek, vesměs se hlásící ke stejnému myšlenkovému proudu jako Vy. ods6) skupiny fúzují aby dosáhli společných cílů ergo současná koaliční vláda je fašistická, protože se různé strany sloučili na základě programových shod ods7)zrušení politických stran není nutně projev fašismu, když se přijde s nějakou stejně demokratickou alternativou(uznávám, že Ponert jí nemá) ods8)Revize majetku -Švýcarsko má neuvěřitelně detailní majetková přiznání pro každého občana ods7)co to má AC24 společného s současnými politickými hnutími? pokr.

+7/0
25.6.2012 20:59

OskarPokorny

Re: Logické klamy

žádné s Vámi jmenovaných nutí nemá agendu postavenou na konspiračních teorií, jako příklad jste uvedl www stránky, které nemají s těmito hnutími nic společného a nejsou tvořeny žádnou organizovanou skupinou. Navícplatí co jsem napsal u odstavce 4. Ponertovo a Popelkovo (i když je považuji za pitomce) hnutí prostě do demokracie patří a nejsou v ŽÁDNÉM případě nebezpečná demokracii - Váš článek je velmi manipulovat a dopouštíte se mnoha logických klamů Například přisuzuete odpůrci něco co vůbec neděla, nebo vyvozujete na základě obecných premis - Popelka dýchá kyslík - fašisté dýchají kyslík - popelka je fašista.

+4/0
25.6.2012 21:05

Oldřich Florian

Re: Logické klamy

Upozorňuji na společné body těchto množin. Podle toho jsem také dal název článku a podle toho také je závěr z článku. Dopouštíte se straw man. Přisouzení k Hájkovi si beru osobně. Nejsem nacionální konzervativec, jsem kosmopolitní liberál, tedy v opozici k nacionálnímu konzervatismu. Odsuzuji konspirační teorie propagované konzervativní Akcí D.O.S.T. a dalšími stoupenci tradicionalismu (zde se ostatně dopouštíte tu quoque). Neřekl jsem, že jsou FreeGlobe a AC24 hnutí. I v nadpise jsem se zmiňoval o konspiratistech. Ti nemusejí být nutně členy žádné iniciativy. A články na FreeGlobe a AC24 bezpochyby konspiratisté píší. Upozorňujete na údajné logické klamy, přičemž toto obvinění stavíte na logických klamech.

+1/0
25.6.2012 21:14

OskarPokorny

Re: Logické klamy

Tak to se omlouvám - myslel jsem že jste právě od nich - D.o.S.T.  (zařadil jsem si Vás tam kvůli tomu co máte napsané na profilu). To s tím AC24 uznejte, že to tak vypadá, protože bez nějakého přímého oddělení protě najednou začnete psát o o AC24 což navazuje pocit, že je nějak spojujete, nebo jen dáváte příklad. Ale pořád platí to, že dovozuje na základě příliš obecných premis. - - prostě to, že se někdo chce spojit s někým jiným z účelem dosažení cíle NEMÚŽE být znak fašizmu - tak se prostě dělá politika.

+2/0
25.6.2012 21:20

Cynyc_

Re: Logické klamy

Znáte názvy logických klamů, ale zřejmě nikoli jejich obsah. Chcete-li skutečně tvrdit, že se Oskar Pokorný dopouští straw man, pak jedině na základě toho, že neformulujete žádné závěry, takže Váš článek není formálně napadnutelný. Ovšem postoj "A a B mají společné to a to a to a to (ale já žádné závěry o jejich vztahu nedělám, to si udělejte sami)" je horší než jakýkoli logický klam - je to zbabělé vyhýbání se zodpovědnosti.

+2/0
25.6.2012 21:26

OskarPokorny

Re: Logické klamy

Navíc když "TO a TO a TO" jsou tak obecné věci, že je se jedná o procesy (nemyslím konspirační teorie), které jsou běžnou součástí politiky všech částí politického spektra.

+2/0
25.6.2012 21:28

Cynyc_

Re: Logické klamy

Přesně tak.

+1/0
25.6.2012 21:31

Ccecil

Re: Logické klamy

ty chlapečku vůbec netušíš, co to ty logické klamy jsou.

0/0
25.6.2012 21:59

Johny__S

Re: Logické klamy

Oskare, není to pravda. Např. konspirační teorii o NWO a o tom, že mrakodrapy v New Yorku shodila sama vláda USA, propaguje také hnutí Ne základnám. Jeho čelný představitel Jan Májíček je zároveň čelným představitelem levicové organizace ProAlt a nedávno se stal mluvčím iniciativy sdružující podobná uskupení a odbory, jejímž cílem je svržení vlády cestou odporu ulice a nastolení vlády "sociálně spravedlivější".

0/0
25.6.2012 22:19

adua

fašista

Pane Florián, je mi vás líto. Jste velmi zatvrzelý pravičák a také asociál. Vaše názory jsou velmi radikální. Pan Popelka se distancuje od pana Vandase a  DSSS, který ukradl název Holešovské výzvy.  Program Holešovské výzvy nemá žádnou propagandu fašismu.  Přeje si jen, aby tato země vzkvétala. Demokratickými prostředky jako na Islandu chce donutit tuto vládu a prezidenta k demisi. Vy vlastně vašim blogem nepřímo říkáte, že i na Islandu jsou fašisté, neboť donutili vládu k demisi a nyní budují přímou demokraci. Snažíte se s občany manipulovat a vnutit jim vaše názory.   Demonstrace  Holešovské v ýzvy j přišel podpořit  i režisér Krejčík, který režíroval film Vyšší princip, kdo ho nezná  d o p o r u č u j i.   Tento film je proti fašismu. Nedivila bych se, kdyby na vás podal pan Popelka trestní oznámení. Je takové přísloví    podle sebe  soudím tebe.!!

+9/0
25.6.2012 20:57

Jakub Roth

Re: fašista

Tý joooo. Paní Popelková?

Opět si tady někdo plete fašismus s nacismem. Smutné.

+3/0
25.6.2012 21:01

Cynyc_

Re: fašista

Z hlediska příspěvku, na který odpovídáte, je je jednostranná závislost mezi oběma pojmy (nacismus je fašismem, ale obecně ne obráceně) irelevantní.

+1/0
25.6.2012 21:07

Jakub Roth

Re: fašista

Nacismus je fašismem? Bože, ty to vidíš. Tohle plodí naše školství. ;-D

+3/0
25.6.2012 21:09

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: fašista

ano je

+1/0
25.6.2012 21:11

Jakub Roth

Re: fašista

No, vy to musíte vědět. ;-D;-D;-D

+2/0
25.6.2012 21:12

Lev---_z-_Rožmitálu

Re: fašista

zřejmě narozdíl od tebe

+1/0
25.6.2012 21:14

Přečtěte rozhovor s Martou Kučíkovou

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz